Jäsentiedote joulukuu/2006

Terve!

Ohessa puheenjohtajan terveiset ja tietoa vuodenvaihteen treeniajoista.

Vuosi 2005 lähenee loppuaan. Kulunut vuosi on ollut Chitaladalle ennenkaikkea jälleen vahvan kasvun ja kansainvälistymisen vuosi.

Harrastajapuolella rikottiin jälleen seuran kaikki aikaisemmat peruskurssin kävijäennätykset. Lisäksi peruskurssin jälkeen jatkaneiden harrastajien osuus on jatkuvasti lisääntynyt ja muiden seurojen kanssa käytyjen keskusteluiden perusteella seuramme harrastajien jatkamisprosentti peruskurssin jälkeen onkin aivan huippuluokkaa.
Tämä johtuu varmasti hyvistä mahdollisuuksista jatkaa harrastusta hyvissä jatkoryhmissä, mutta myös ammattitaitoisista ja innostuneista ohjaajista. Ohjaajien ammattitaitoa pyritäänkin pitämään seurassamme yllä jatkuvalla
ohjauksella. Krav Maga-puolella ohjaajamme kävivät tänä vuonna useissa Suomen liiton koulutustilaisuuksissa ja lisäksi joulukuussa Euroopan liiton pääkouluttajan Richard Douiebin opissa Ranskassa. Thaipuolella ohjaajat kävivät
useasti Thaimaassa treenaamassa ammattilaisten huippuottelijoiden kanssa ja vastavuoroisesti saimme sieltä keväällä vieraaksemme kaksi thainyrkkeilyn legendaa, Pimnimitin ja Lottangin, joiden läsnäolo salillamme toi varmasti
uutta treeni-intoa jokaiselle harrastajallemme.

Kilpailupuolella osoitimme olevamme myös kansainvälisellä tasolla. Lisäksi monien uusien ottelijoiden esiinmarssi oli todella ilahduttavaa. Ottelijamme kävivät tänä vuonna ottelemassa kaksi kertaa Ruotsissa, kaksi kertaa Englannissa, Thaimaassa ja Australiassa. Neljän ottelijamme selviytyminen thainyrkkeilyn SM-finaaleihin ja kolmen ottelijan sieltä tuoma mestaruus
salillemme oli erittäin hieno saavutus. Myös etenkin naisottelijoidemme mahtava esiintyminen Thaimaan Kuningattaren syntymäpäivien kunniaksi järjestetyssä tilaisuudessa Bangkokissa toi valtavasti jopa kansainvälistä mainetta
seurallemme.

Vuonna 2006 on edelleen tarkoitus jatkaa samalla vahvalla linjalla. Ottelijamme tulevat varmasti saamaan lisää kutsuja ulkomaille ja ottelijoiden lisäksi tavoitteenamme on pitää jokainen harrastaja tyytyväisenä seuran toimintaan ja saamaansa opetukseen. Varmasti tulemme ottamaan salillemme jälleen kansainvälisiä huippuja niin thaipuolelta, kuin myös Krav Magasta.

Jäsenmaksuhan on edelleen sama vuonna 2006, eli 145e/6kk. Muistathan, että vähintään puolet on oltava maksettuna ennen 1.1.2006 jäsenyytesi säilyttämiseksi. Toinen osa (mikäli maksat kahdessa osassa) on maksettava 1.2.2006. Maksulappuja saat salin kassalta.

Joulutauko on salillamme siten, että sali on kiinni 22.12.-27.12. ja 31.12.-1.1.2006.

Välipäivinä harjoitukset ke 28.12. klo 18.30-20.00 ja 20.00-21.30
to 29.12 18.30-20.00(Krav Maga) ja 20.00-21.30
pe 30.12 klo 17.30-19.00 kaikille

Hervannassa joulutauko 21.12.-1.1.2006

2.1.2006 lähtien jälleen normaalisti. Syksyn treeniajat voimassa 8.1. asti, jonka jälkeen syksyn kurssilaiset siirtyvät jatkoryhmiin.

Hyvää Joulua ja Vahvaa Treenivuotta 2006!

Pertti Nurmi
Puheenjohtaja
Chitalada Finland Poistettu haittakoodia